STPS2L40AF
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
STPS2L40AF
  • 1
Technology : Si
Product Category : Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style : SMD/SMT
Ir - Reverse Current : 220 uA
Package / Case : SMAFlat
Packaging : Reel
Configuration : Single
Series : STPS2L40
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage : 40 V
Vf - Forward Voltage : 0.39 V
Ifsm - Forward Surge Current : 75 A
If - Forward Current : 2 A